Sundhedsfremmegruppen

Sundhedsfremmegruppe For at omsætte ord til handling er der nedsat en sundhedsgruppe med repræsentanter fra alle forvaltninger, som skal koordinere og igangsætte initiativer på sundhedsområdet.


Medlemmer i Sundhedsfremmegruppen 2017

 

Anne Arvel, Leder af Sundhedsrådet, Sundhed, Pleje & Omsorg, anne.arvel@albertslund.dk

Karen Andersen, Arbejdsmarked, Erhverv & Ydelser, karen.andersen@albertslund.dk

Hannah Glismann, Social & Familie, hannah.glismann@albertslund.dk

Elsa Martha Eriksen (orlov), Sundhed, Pleje & Omsorg, elsa.martha.eriksen@albertslund.dk

Sara Koldkjær Langsted, Sundhed, Pleje & Omsorg, sara.koldkjaer.langsted@albertslund.dk

Sophie Bingen Jørgensen, Sundhed, Pleje & Omsorg, sophie.bingen.joergensen@albertslund.dk

Lone Ast, Dagtilbud, lone.ast@albertslund.dk

Simon Lauridsen, Skoler & Uddannelse, sdu@albertslund.dk

Ingelise Hermund, Skoler & Uddannelse, ingelise.hermund@albertslund.dk

Berit Jacobsen, By, Kultur & Fritid, berit.jacobsen@albertslund.dk

Kathrine Bjerring Ho, Sundhedshuset, kathrine.bjerring.ho@albertslund.dk